ترکیبات شکلات صبحانه:

 خامه وجود ندارد، (نمی تواند ریزمغذی ها و پروتئین مورد نیاز بدن را که باید از طریق صبحانه دریافت شود، تامین کند.) (اگر در این محصول به جای روغن نباتی از مقدار زیادی کره کاکائوی اصل استفاده شود آن وقت است که به آن شکلات صبحانه می گویند که کمتر تولید می شود.)

ترکیبات کرم کاکائوی صبحانه:

پودر کاکائو: به علت مقدار کم ،همه خواص کاکائو را ندارد

 پودر شیرخشک،:، شیر خشک بیشتری استفاده شود از قدرت جذب آنتی اکسیدانی پودر کاکائو کاسته می شود.

شکر: به دلیل دارا بودن روغن و شکر زیاد، بسیار چاق کننده است.

 اسانس

، روغن نباتی: با روغن مخصوص قنادی که اغلب نباتی و جامد است، تهیه می کنند و میزان چربی اشباع آن بالاست.

فندق یا بادام زمینی برشته شده : گرچه این مغزهای آجیلی حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع بوده و برای سلامت مفید است، اما چون میزان استفاده از این مغزها در مقایسه با روغن هیدروژنه مصرفی کمتر است خاصیت سلامت بخشی بارزی نخواهد داشت.

و برخی افزودنی های دیگر


فرایند:هر چه درصد استفاده از روغن نباتی یا مواد قوام دهنده و برخی افزودنی های عمل آورنده در کرم کاکائو بیشتر باشد طعم محصول به مزه این ترکیبات نزدیک تر شده و از کیفیت طعم کاسته می شود، ضمن این که کم و زیاد شدن این ترکیبات می تواند باعث سفتی یا شلی کرم کاکائو شود.

کرم کاکائو اغلب نیازی به یخچال ندارد، اما اگر طولانی مدت در مجاورت نور و هوا باشد خشک، سفت و غیرقابل مصرف می شود. البته لازم است بدانید اگر روغن از بافت محصول خارج و روی کرم کاکائو قرار بگیرد نشان دهنده فساد نیست و به عمل آوری ناقص محصول مربوط می شود.

رژیم غذایی:کرم کاکائوهایی که با عنوان رژیمی عرضه می شود گرچه با شیرین کننده های مصنوعی که حداقل کالری را دارد تهیه می شود، اما نباید کالری روغن و شیرخشک افزوده شده به این محصول را از یاد برد. اگر هر گرم شکر حاوی چهار کالری باشد هر گرم روغن حاوی 9 کالری و بیش از دو برابر شکر کالری زایی دارد.